Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
loading...
Öyle olur ki minicik bir sivilce gözünüze dağ gibi bata bilir tüm yüzünüzü koca bir sivilceden ibaretmiş gibi hissedebilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Öyle olur ki minicik bir sivilce gözünüze dağ gibi bata bilir tüm yüzünüzü koca bir sivilceden ibaretmiş gibi hissedebilirsiniz.

Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter gerçekten boşa söylenmiş bir söz değildir. Öyle olur ki minicik bir sivilce gözünüze dağ gibi bata bilir tüm yüzünüzü koca bir sivilceden ibaretmiş gibi hissedebilirsiniz. Bazen ayaküstü abur cubur beslenmeden bazen hormonlardan bazen ise günlük hayatın tozundan kirinden cildimiz kirlenir yağlanır ve gözeneklerimiz tıkanır. Gözeneklerimizin tıkanması demek sivilcelerin ortaya çıkması demektir. Peki, sivilceler ve sivilce izleri nasıl geçer? Öncelikle akne ve sivilcelerinizin nerden kaynaklandığını tespit etmek tedavi sürecinin işe yaraması açısından oldukça önemlidir. Ergenlik döneminde değişen hormon seviyeleri yüzünden bir sivilce dönemi geçiriliyor. Bu dönemi ne kadar steril bir şekilde geçirirsek bizim için o kadar önemli. Ergenlik döneminde oluşan sivilceler ve sivilce izleri hormonların düzene girmesi ile birlikte büyük ölçüde düzeliyor. Düzelmemesi durumunda konusunda uzman bir doktora görünmenizde ve ona göre bir yol yöntem izlemenizde fayda var. Eğer ciddi bir cilt probleminiz yoksa biraz bakım yaparak ve evinizde basit birkaç yöntemi uygulayarak sivilcelerinizden ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Cildiniz üzerinde sivilce izleri nasıl daha az tahribat oluşturur konusunda sivilcelerinizin oluşum aşamalarında sivilcelerinize dokunmanız, onları sıkmaya çalışmanız işinizi zorlaştıracaktır. Öncelikle cildinizi mümkün olduğu kadar temiz tutun ve nemlendirin. Nemlendirilen cilt kuru bir cilde göre sivilce oluşum ve sivilce izlerinden kurtulmak aşamalarında size daha yardımcı olur. Ne yediğinize ve gün içerisinde ne kadar su tükettiğinize dikkat edin. Tükettiğiniz aşırı yağlı ve işlenmiş gıdalar hem cildinizi yağlandıracak hem de hormon dengelerinizi etkileyerek sivilceler çıkmasına neden olacaktır. Bu noktalara dikkat ettikten sonra sivilce lekeleriniz için evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz yöntemleri geçelim. Birinci sırada limon var. Limon içinde bulunan asit molekülleri sayesinde hem cildinizi temizler hem de cilt üzerinde bulunan mikropların kurumasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi beyazlatarak oluşan sivilce lekelerinizin kaybolmasına yardımcı olur. Salataların başkahramanı sirke aynı zamanda size pürüzsüz bir cilt sağlayabilir. Bir çay kaşığı sirkeye iki çay kaşığı su katarak cildinizi düzenli olarak sildiğinizde hem sivilcelerinizin hem de sivilce lekelerinizin yok olduğunu görebilirsiniz.

Su içmek için susamayı beklemeyin!

Çalışmaya Gidilecek 8 Cazip Ülke

Diyetteki Arkadaşlara Asla Bunları söylemeyin!

BOŞANMIŞ ERKEK İLE EVLENİLİR Mİ?

Çilek Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey!

Evde Meyve Buketi Hazırlayabilirsiniz

Çocuklarda Da Katarakt Olur

Yeni Evliler İçin Mutlu Yaşam Sırları

Esmerler İçin Makyaj Sırları

Konserve Yapmanın En Kolay Yolu

Yükleniyor...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları